Drewniane koraliki w stylu afrykańskim – jak je aranżować?

Koraliki w stylu afrykańskim można nabyć nie tylko w czasie podróżowania na dalekich lądach. Dostępne są one również w licznych i bogato wyposażonych sklepach internetowych. Teraz dla podkreślenia swojej oryginalnej, egzotycznej urody wcale nie trzeba wybierać się w szalone podróże, koraliki wykonane z mało znanych gatunków drewna można nabyć w Polsce, w formie luźnej lub tworzącej zwartą formę – naszyjnik, bransoletkę lub pasek. W jaki sposób można je zaaranżować, by prezentowały się nad wyraz oryginalnie?

Afryka w środku Europy

Wbrew pozorom, zainteresowanie stylem afrykańskich kobiet cieszy się w Europie ogromnym powodzeniem. Za taki rozwój zjawiska odpowiadają w dużej mierze imigranci, wprowadzający na ulice europejskich miast coś nowego i do tej pory mało znanego. Z tych pomysłów często korzystają także białe kobiety, spotykając się z często zaskakującymi reakcjami.

Koraliki w stylu afrykańskim – różne kształty i kolory

Koraliki wykorzystywane do tworzenia oryginalnych ozdób mogą mieć różną wielkość, kolor i fakturę. Największą popularnością cieszą się te utrzymane w naturalnej kolorystyce brązu, czekolady lub mahoniu. Barwy Afryki kojarzą się z ziemią, z naturą, z czymś pozbawionym ekspansywnej ingerencji człowieka. Koraliki z samej już nazwy kojarzą się z okrągłym, kulistym kształtem. Coraz częściej spotkać można również koraliki o kształtach nieregularnych, stożkowatych, kwadratowych, owalnych – dzięki temu formy ostateczne przeznaczone na naszyjniki i bransoletki mogą prezentować się znacznie nowocześniej.

Spójna stylizacja afrykańska

Umiejętne połączenie motywów afrykańskich w stylizacjach odzieżowych polega na konsekwencji i wyczuwaniu granic. Naszyjnik z drewnianych koralików lub większych korali świetnie pasować będzie do tkanin utrzymanych w tonacji geometrycznej, z różnorodnymi motywami ludowymi z Afryki. Potrafią one zafascynować nawet najbardziej wymagających wielbicieli niekonwencjonalnej mody.

Oprócz motywów geometrycznych na odzieży z drewnianą biżuterią współgrać będzie także odzież prezentująca grafikę w formie wzorów:

  • roślinnych
  • zwierzęcych
  • imitujących stare malowidła
  • typograficznych
  • w postaci plecionej

Dobieramy koraliki pod kątem kolorów

Klasyczne, czarne koraliki w naszyjniku i bransoletkach świetnie podkreślą
egzotyczną urodę, jeśli dopasujemy je do białej lub kremowej odzieży. Może mieć ona postać charakterystycznej, długiej tuniki, z drobnymi wzorami afrykańskimi przy brzegach, rękawach i okolicy dekoltu.

Brązowe koraliki sprawdzą się w sytuacji, gdy nasza kreacja inspirowana
egzotycznym lądem będzie obfitowała w trochę większą ilość kolorów. Przywołujących blask afrykańskiego słońca, wysoką temperaturę powietrza i żywą barwę tamtejszej ziemi, którą trudno porównać do odcieni europejskiej szarości krajobrazu.

Koraliki umieszczone na elastycznej gumce mogą świetnie sprawdzić się również w roli ozdoby do włosów. Gęste i obfite loki przewiązane niezliczoną ilością korali różnej wielkości utrzymane zostaną w ryzach, a elegancja formy stanie się udanym zwieńczeniem całej stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *