Biżuteria. Czy kolor karnacji ma znaczenie?

Biżuteria – dla wielu kobiet ważny element codziennej stylizacji. Chcemy wyglądać pięknie i wyjątkowo w każdej sytuacji. Jest to dla nas szczególnie ważne, kiedy wybieramy się na randkę, kolację z kimś bliskim. Coraz częściej jednak zwracamy uwagę na biżuterię również podczas spotkań biznesowych. W tym miejscu warto zaznaczyć, że nie każda biżuteria pasuje do każdego spotkania.

Nie każda biżuteria pasuje do wieku osoby, która ją nosi czy też jej cech charakteru. Eksperci coraz częściej zwracają również uwagę, że biżuteria powinna być dopasowana do koloru karnacji. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się tej kwestii nieco bliżej. Zachęcamy do lektury!

Biżuteria – jako podkreślenie Twojej wyjątkowej urody…

Biżuteria po jaką sięgamy powinna podkreślać naszą urodę, wyróżniać nasz indywidualny styl i oczywiście podkręcać atrakcyjność. Z tego też powodu odpowiedni wybór biżuterii pod kątem koloru skóry – to dzisiaj bez wątpienia priorytet.

Przez wiele lat nie zwracano na to uwagi. Dziś styliści, projektanci mody zwracają uwagę, że biżuteria przy niejednej stylizacji to prawdziwa wisienka na torcie. Jaką zatem biżuterię powinny nosić osoby o danej karnacji skóry? Przedstawiamy małą ściągę. Odpowiedź sobie szczerze na pytanie: jaką Ty masz karnację skóry i dobierz właściwą biżuterię.

Słowiańska, chłodna uroda – jaką biżuterię powinny nosić Polski?

Słowianki – a Polki oczywiście do nich należą mamy dość chłodną urodę. Często towarzyszą jej różowate, czerwone przebarwienia. Z tego też powodu bardzo delikatnie i z wyczuciem trzeba podejść do wyboru biżuterii. Zbyt jasna może nie dawać efektu, mówiąc krótko: będzie zlewała się z ciałem. Z tego też powodu idealne rozwiązanie przy klasycznej, słowiańskiej urodzie jest tradycyjne srebro, pozłacane srebro oraz platyna. Można całość podkręcić perłami, lub niebieskimi szafirami. Świetny efekt gwarantowany!

Karnacja śniada – jaką biżuterię dopasować?

Czy tutaj sytuacja jest o wiele trudniejsza? Niekoniecznie! Wybór biżuterii jest dziś ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie! Jeśli znajdujesz się wśród osób o których mowa w tym akapicie bliżej przyjrzyj się koniecznie: półszlachetnym i szlachetnym metalem oraz kamieniom szlachetnym. Zobaczysz, efekt będzie zaskakująco dobry! Twarz nabierze wyrazistości, a właściwie dopasowany kamień na Twojej ręce lub szyi doda tylko atrakcyjności.

Co z diamentami?

Na biżuterię z diamentem wciąż nie każdego stać. Jest to niekiedy spory wydatek. Jak jednak wiadomo – kobiety kochają diamenty. Do jakiej stylizacji zatem pasują i z jaką stylizacją najlepiej się komponują?  To jest wybór bardzo uniwersalny. Można wręcz użyć stwierdzenia, że każda kobieta wygląda pięknie i wyjątkowo ozdobiona diamentami. Nie ma w tym stwierdzeniu ani grama fałszu. Diamenty pasują zarówno do jasnej i ciemnej cery. 

Nie pozostaje nic innego zatem jak zainwestować w niepowtarzalny diament. Diament to zawsze podkreślenie kobiecości, tajemniczości i pewnego rodzaju klasy.

Jak dobierać biżuterię do codziennych stylizacji?

Jaka biżuteria na romantyczną kolację z partnerem? Jaka biżuteria i dodatki sprawdzi się podczas biznesowego lunchu? Postawić na skromność, delikatność? A może zastosować bardziej odważne rozwiązania? Przede wszystkim bez względu na to jakiego dokonamy wyboru musimy czuć się swobodnie i po prostu dobrze.

Warto skorzystać z pomocy profesjonalnej stylistki, która pomoże nam dokonać właściwego wyboru. Dzisiaj najlepsi styliści oferują swoim klientkom i klientom (bo odbiorcami takich usług są coraz częściej również panowie) kompleksowe wsparcie. Biorąc pod uwagę kolor oczu, kolor karnacji, figurę, styl pracy, osobowość – pomagają w szukaniu odpowiedniej odzieży. W ramach współpracy nierzadko są obecni podczas kompletowania właściwej biżuterii, stylowego zegarka, torebki i innych dodatków.  Warto z takiej pomocy skorzystać – szczególnie, jeśli zależy nam na dobrej prezencji.

Nawet drobna porada może okazać się bezcenna i naprawdę ważna.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *