Biżuteria jako górna część letniej sukienki

Sukienki letnie z odkrytymi plecami i wiązanymi sznureczkami przy szyi bez głębokiego dekoltu wciąż są modne. Czasami jednak zdarza się taka sytuacja, że chcemy przywrócić do łask dawno nienoszoną sukienkę, a nagle okazuje się, że paseczek materiału przy szyi gdzieś się zapodział. Na domiar złego górna część sukienki może być podarta lub podniszczona pod wpływem upływającego czasu. Czy można taką sukienkę uratować z pomocą biżuterii?

Biżuteria w połączeniu z tkaniną – strzał w dziesiątkę!

Wykorzystując dyskretnie zaprojektowaną biżuterię możemy bez problemu uzupełnić drobne braki w ulubionych sukienkach lub bluzkach, gdzie zaprojektowane zostało wcześniej charakterystyczne wiązanie pod szyją. Czasem wystarczy już nawet najskromniejszy, ale solidnie wykonany, srebrny łańcuszek. Także formy z koralikami lub paciorkami mogą się tutaj sprawdzić.

Odnawiamy sukienkę krok po kroku

Wszelkie zabiegi są tutaj proste, a jeśli nie czujecie się na siłach, aby cały proces przeprowadzić samodzielnie, to zawsze możecie oddać zadanie w ręce zaufanej krawcowej:

  1. może okazać się, że bardziej praktyczne będzie skrócenie górnej części sukienki, aby za bardzo nie uciskała szyi lub gdy brzegi są już nieco bardziej naznaczone czasem
  2. warto dobrać wytrzymały i solidnie wykonany łańcuszek z prostym zapięciem
  3. należy obszyć (“na zakładkę”) górną część sukienki w taki sposób, by na całej długości szyi powstał charakterystyczny tunel, przez który forma biżuteryjna zostanie przeprowadzona
  4. po przeprowadzeniu łańcuszka lub naszyjnika przez tunel w tkaninie możemy dokonać przymiarki

Biżuteria – jaką wybierać do połączeń z odzieżą?

Biżuteria wykorzystywana jako element łączący poszczególne części odzieży powinna być przede wszystkim lekka. Jej noszenie w nieco innym stylu, niż dotychczas nie powinno wpływać negatywnie na nasz komfort oraz samopoczucie. Zdecydować się można na wiele form, zarówno klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych. Złote i srebrne łańcuszki są najprostszym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem. Jeśli zależy nam na zadaniu szyku i wprowadzeniu elementu zaskoczenia do stylizacji, możemy zainstalować przy dekolcie bardziej masywną biżuterię, np. w formie jednobarwnych koralików. Z kolei kolorowe koraliki świetnie odnajdą się w stylizacjach stworzonych przy użyciu kolorowych, egzotycznych tkanin, wykorzystywanych przy projektowaniu odzieży na sezon letni.

Praktyczne zastosowanie biżuterii dla wszystkich fanek mody

Największą zaletą stosowania rozwiązania w postaci łańcuszka lub naszyjnika łączącego elementy odzieży jest nie inwazyjność. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby do aranżacji jednej sukienki czy bluzki stosować naprzemiennie różne pomysły. W każdej chwili zastosowany element biżuterii można z łatwością wyciągnąć z tunelu i zamienić czymś innym. Może być to inny rodzaj łańcuszka, pasek z tkaniny czy nawet prosty rzemyk z naturalnej skóry. Jak widać, możliwości jest wiele. Teraz możecie wykorzystać je wszystkie!

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *